3.trasa
Α…Ω
Přihlásit Vítá vás 3.trasa
Pondělí 6. červenec 2020 00:57

Ministezka na Křivoklátsku 30.4.-3.5.2009

Archiv

Letošní ministezka měla snad všechno, co má správná TAKově Trojková akce mít. Honzovo rozhodnutí uspořádat ministezku na Křivoklátsku a výběr výletů neměly sebemenší chybku.


img_2029.jpg Ba naopak.  Jeho nápad ocenilo, stejně jako my, i sluníčko - hřálo a svítilo ostošest.  Pro Libereckou sekci začal tenhle prodloužený víkend už ve čtvrtek před polednem cca 10km tůrou z Žebráku do Broum. Páteční zhruba 18 km výlet byl místy maličko náročnější několikerým přecházením Úpořského potoka po kládách i kamenech, ale krása údolí, báječné výhledy ze zříceniny hradu Týřov a dobré jídlo ve Skryjích jsme si určitě zasloužili. Jen trochu překvapil dlouhý kopec na zpáteční cestě do Broum.

V sobotu jsme se také dobře prošli, pojedli i popili. Výlet do Karlovy Vsi byl o něco kratší s procházkou kolem Velíze. Když někdo už nemohl nebo mu přišla cesta moc dlouhá, našli se i tací, kteří pomohli a cestu usnadnili automobilem. Pak už jsme se mohli těšit na oslavu pěti šedesátníků a jednoho sedmdesátníka. Kdybych to nevěděla, ani by mne nenapadlo, že jsou starší než já. Zdeněk Horák vypadá o 20 let mladší a ti, co jim má být údajně letos šedesát, taky vypadají dost mladě.Večeře s oslavou -sátníků začala chvilku po 19. hodině v salonku restaurace "Na návsi". Přihlášeno bylo 62 účastníků, ale nakonec nás bylo ještě víc na oslavě 67!!! Chybělo fakt jen pár jedinců, ale bohužel i jeden oslavenec. Salonek byl úplně našlapaný, víc židlí a stolů by se tam už nevešlo. Protože někteří, hlavně kuřáci, hodně pobývali ve výčepu, stísněností jsme tak moc netrpěli. Hned u vchodu každý dostal skleničku „šampáňa“ a jménem všech -sátníků Petrof všechny přivítal a rovnou je pozval k rautovému stolu. Trochu tím narušil plán organizátorů soutěže pro oslavence. Nakonec se to stejně všechno pěkně setřáslo a úspěšně proběhlo.

Naši mladí -sátníci dostali tradiční medaile, maskáčová trička a kloboučky, a pak museli kluci hrát na dětské bubínky a holky zatančit a poznat, co vlastně předvádí Minče, Drahoš, Jitka a Máša, a vzpomenout si na jména zvířátek v časopise Čtyřlístek. Nejlepší byl asi Jarda a Hanka. Soutěž ve střelbě šipkami byla zajímavá tím, že živý držák terče Véša vypadal velmi statečně, pokud člověk nešel blíž a nezjistil, že šipky nemají špičky, ale jsou magnetické. Hlavní výhru – šipky - si odnesl Zdeněk (asi že je nejmoudřejší?). No a pak oslavenci dostávali dárečky a konečně přišla ke slovu muzika a zpěv. Jídla bylo, co hrdla ráčila, ani se to nedalo všechno sníst. V půl desáté oslavenci zapálili 60 svíček na šesti dortech, které se snědli jako nic, a už jsme všichni spěchali ven na ohňostroj. Po něm už se jen jedlo, pilo, hrálo, zpívalo, trochu tančilo a povídalo, v salonku, ve výčepu i venku. Poslední vytrvalci dorazili do spacáků v tělocvičně až okolo třetí hodiny ranní. Ráno bylo trochu míň radostné. Nespavci jako Marka s Honzou od půl sedmé vyfukovali matračky, poskakovali po nich a pěkněhlasitým šepotem si k tomu povídali, jiní dupali na záchod a tak jsme nakonec vstávali všichni. Danča sháněla zrcátko a … ubrus. Protože jsme nevěděli,  k čemu teďka ráno na zemi v tělocvičně nutně potřebuje ubrus, promptně nám vysvětlila, že nerada říká „ř“ a tak řekla raději ubrus než hřebínek. Už tedy vím, proč je Danča Senátorka a nebo také FíBí.

V krabicích jsme měli zbylé řízečky, tlačenky a salámky z oslavy tak jsem byl před snídaní předkrm a bylo nám dobře. Při ranním matiné po snídani v hospodě jsme dopili poslední tři „Šampaň“ z oslavy a ještě přikoupili další. Asi v jedenáct dorazila Hanka, Pavka a jejich želva a i oni ještě dostali snídani. Před polednem jsme se jeli podívat na krásný kostel na Velízi, jehož návštěvu nám naplánoval Honza a dohodl podrobný výklad. Tak byla i kultura. Pak už byl konec. Konec několika nádherných dnů, díky letošním -sátníkům, díky počasí a díky nám všem, kteří jsme si spolu takhle krásně užívali nádhernou přírodu, výlety i dobré jídlo a pití.

Těch 67 oslavujících je podle pamětníků jedna z největších účastí na Trojkové akci. 

0 komentářů

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Z uložených fotek

Jitka kuřačka
Prohlédni si Album