3.trasa
Α…Ω
Přihlásit Vítá vás 3.trasa
Sobota 30. květen 2020 11:51

Velikonoce ve Vleticích 2008

Archiv

Velikonoční svátky jsme si užili nedaleko Vysokého Chlumce v úžasném statku ve Vleticích . Objevil ho Honza Walter a s Mařenkou to tam  týden předem  vyzkoušeli, a tak jsme jeli na jisto. Krásná  krajina,  hezké ubytování i dobré jídlo.  Také nečekaná setkání. 


Na druhém výletě, vyhládlí a žízniví, neb hospody jsou zavřené nebo zrušené,  jsme totiž došli k Divišově jeskyni a chatě speleologů.  Právě likvidovali pozůstatky po zlodějích. Přesto nám nabídli posezení, pivo a pak i úžasnou slivovici. Jeden panák by vydal objemem nejméně za dva  a byl za pětku. No, nekup to. Tak jsme si my, některé, nakoupily. Kopec na cestě domů byl pak nekonečný. Ale také jsme se dozvěděli, že Divišova jeskyně je jedna z 19 krasových jeskyní a že se úzký  krasový pruh táhne od Sedlčan až na Plzeňsko. 

Večer v Petrovicích, samozřejmě v hospodě jsme potkali směs  Dvanáctky, Čtyřky a Géčka. Slovo dalo slovo a zjištění, že my máme basu rozhodlo.  Večer nás u krbu bylo o  deset  víc a hudba byla jedna báseň.  V pondělí ráno nás u snídaně všechny překvapila Hanka. Přišla sice poslední, ale za to v plné "krojované" parádě.  „Pomlazení“, ale stejnak neunikla. Kromě procházek jsem si užívali i jinak.  Velikonoční  beránci, nádivka, mazance, bramborový salát,  sekaná, pečený králík, čabajka, lovecký salám,  jablka, banány baječně  doplnily objednanou polopenzi. 

Na konci  pobytu  zjistil Pavka Malina, že Zdeněk - majitel statku -  je muzikant a jeho žena keramička, že se na statku  pořádají koncerty a výstavy, a tak se tam nejspíš brzy vrátíme. 

0 komentářů

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Z uložených fotek