3.trasa
Α…Ω
Přihlásit Vítá vás 3.trasa
Pondělí 1. červen 2020 01:39

Akce spokojeného stáří aneb TAKová noblesa v Karlových Varech

Archiv

Na 25. Stezce, 30.9. 1983 v Nízkých Tatrách, se přitomní členové Trojky zamysleli nad svou budoucností a rozhodli se položit základy svého hezkého  a spokojeného stáří.  Nelenili a svému nápadu dali písemnou formu, sepsali stanovy a podmínky účasti na Akci spokojeného stáří a všichni se pěkně podepsali. Originál původní listiny se během let někam ztratil. Co však léta nevzala, byl původní nápad.


Trojka skutečně svou myšlenku dokázala dovést  až do konce, a tak v červnu 2003 přijeli všichni do hotelu Starý Mlýn v Březové u Karlových Varů. Podle původní myšlenky  se pak skutečně sešli  sice až  5. 6. 2003, ve 3 hodiny odpoledne, u 3. pramene, na 3. lavičce lázeňské kolonády.

Vydatná pomoc vrchního šikovatele Čárlího při organizaci pobytu byla znát. Ubytování bylo zajištěno v několika úrovních a každý si mohl vybrat.  Skromný odhad, že našetří cca sedm tisíc korun, se jaksi nepovedl. Skutečnost totiž předčila očekávání, a tak mohli propít a projíst téměř 25 000,- Kč. Tahle částka byla našetřena po tříkorunových příspěvcích, jejichž výši neovlivnil ani rozpad republiky ani změna měny ani péče "pokladnice" Máši. 

Ve Varech strávili několik dnů. Oblečení ve slavnostních robách a kloboucích se procházeli po kolonádě, navštěvovali  lesní restaurace, jeli vláčkem do  Bečova, podívali se do podzemí vřídelní kolonády a prohlédli si Becherovku a kde pohříchu lecos ochutnali.  Vrozenou elegancí a noblesou vyváděli jako lázeňští šviháky a okouzlující lázeňačky z míry německé turisty i ruské majitele hotelů a restaurací.  Užili si skvělý, zahradní, odpoledně večerní raut. Pavka Malina zrovna slavil kulaté narozeniny, a tak dostal od své ženy Hany jízdní kolo. Objel s ním vnitřek zahradní restaurace a tím jeho cykloaktivita navždy (až na jednu nepatrnou výjimku kvůli Casiovi),  skončila. Protože se ASS osvědčila a všichni zúčastnění si krásně užili, bude se pokračovat. Podle vyprávění pamětníků, kteří si pamatují  právě jen to,  že to byla přímo exkuzivní akce, se máme  na co těšit. Těšíme se tedy na Akci spokojeného stáří Turbo. Turbo proto, že si chceme užít spokojené stáří dříve než za 20 let. A protože poctivě platím příspěvky, budu moci hýřiti i já.

P.S. Děkuji Máše, Jitce, Hanče, Minčeti, Drahošovi a Charliemu za pomoc. Pokud máte další informace, napište mi.

Andrea


0 komentářů

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Z uložených fotek