3.trasa
Α…Ω
Přihlásit Vítá vás 3.trasa
Pátek 24. května 2024 05:09

Minčetiny historické historky

Historie

V článku jsou následující historky, jak je zaznamenala Minče:

  • Plivání do dálky na 8. Stezce
  • Z 9. Stezky
  • Když se ještě konaly zimní Stezky

Historka první: Když Minče plivalo do dálky

Možná by se vám líbila historka z mé první Stezky č.8. Tehdy jsem byla vyhnána soutěžit za 3 a prosáklo se, že se bude plivat do dálky. Marně jsem se snažila přesvědčit tehdejšího šéfa Milana Březinu, že já vůbec neumím plivat, natož do dálky. Pravil, že každej trochu plivnout umí. Nevím, jak to soutěžící dámy dělaly, ale nejlepší plivla 8m! No já si plivla na bundu, a to nedokázal taky nikdo.
 

Historka druhá: Na Stezce č.9...

...se stalo mnoho mladistvých historek, však se psal rok 1968. Možná se některý trojkový mozek vzpomene i na jméno vesnice, já ne. Ale vesnička to byla pěkná a na návsi měla rybníček. Na jeho břehu ležela spící osoba, u ní na sesličce seděla místní babička.

A ta zavolala na procházející skupinku „tůristů“ z Trojky : „Tady máte taky jednoho! Já ho tu hlídám, aby nespadl do rybníka.“ Zaostřili jsme a ANO, je to našinec. Byl probuzen, aby mohl s námi dále pochodovat. Mladý muž se probral a zanotoval: „Starý bábě dáme hrábě…..“

Kapku jsme to vyžehlili a pryč.

 

Historka třetí: To ještě, když se konaly i zimní Stezky.

Jednou jsme skončili rozsypáni po několika chatách v Krkonoších, naštěstí fungovaly telefony, takže večer bylo jasné, že nikdo nechybí a horská služba nemusí vyjíždět.

Ale dobrodružství to bylo. Dokonce i pár omrzlin bylo. Když jsme začínali v Harrachově „Na zátiší“ bylo veselo dokud nalejvali. Pak jsme se museli dohrabat na soukromou chalupu na Studenci, tedy na kopec. Někam jsme se vyškrábali, abychom k ní mohli sjíždět. Květáka jsme vyhodnotili jako nejlepšího lyžaře, dostal tedy za úkol svést na chalupu kytary (nejmíň 2). Samozřejmě nemohl tušit, že se mu budou plést do cesty ti méně zdatní s nasazeným pluhem, v očích smrt, uhnout neumějíc. Tak se stalo, že jsem mu přejela patky. Květák mrskl salto, já tygra, kytary žalostně zavyly.

Všechno dobře dopadlo, nikdo nebyl zlomen, jen Květák měl v čele vyrytý obtisk kytarového kolíčku. Jo to byly materiály!

 

0 komentářů

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Z uložených fotek