3.trasa
Α…Ω
Přihlásit Vítá vás 3.trasa
Pátek 24. května 2024 05:11

Třeboň - 9.-12.6. 2011

Novinky

Poprvé se trojkové třeboňské setkání uskutečnilo v roce 1998 a s jedinou přestávkou se konalo každý rok. Křemílek líčí, jaké to bylo v Třeboni letos v červnu. Jak se hraje ve čtvrtek v Tyršáku? Jsou všechny cesty, kde mají být, anebo se schovávají? A co ryby, jsou ještě a umějí je aspoň někde připravit?

28.července 2011 byly do textu přidány fotky Míly E.


Letošní Třeboně, která byla letos podvanácté, se zúčastnilo kupodivu více lidiček než v posledních letech. Třeboňská sekce se rozrostla o Vyšohlídy, Mílu Exnerovic, Havránky, leč nedojeli Vrabčáci, Holenda a bohužel už nepřijede teta Alena.


Ubytovna na Tyršáku má novou nájemkyni, která jaksi nezvládla objednávací proces, neb přestože jsem noclehy zamlouvala v okamžiku, kdy měla skoro prázdno, paní mi potvrdila objednávku pro víc lidí než měla postelí... Nicméně vše bylo zachráněno volnými chatičkami v Kempu. A navzdory tomu, že termím byl posunut o týden a Květa si vymyslela, že bude napodruhé hodnou tchyní, objednané počasí vydrželo.

Pár lidiček přijelo už ve čtvrtek s  noclehem na Tyršáku na jednu noc a zkontrolovali "mou" Třeboňskou kytarovou partu, jak jí to ve čtvrtek na Tyršáku hraje. Snad se předvedli hravě.

Ráno jsme vyrazili po nové, leč neupravené, turistické značce lukama na Rožmberskou hráz, kde byla milá osvěžovna. Neustále jsme se dostatečně kochali prosluněnou hladinou Rožmberka a přírodou a tak původně naplánovanou cestu k Emě Destinové jsme operativně zkrátili, neb nám nožky nešlapaly dostatečně rychle a další osvěžovna Na Pergole tolik lákala a večer na Kempu se blížil.

Tam jsem se tedy nakonec všichni zdárně setkali. Večer Ivan a Naďa rozbalili nástroje a za pomoci banja Vládi a kytary Ferryho z třebonské party rozjeli zpívánky.

V sobotu bylo v plánu zdolat od hranice po proudu horní tok Dračice - vloni jsem prošli proti proudu z Františkova k mostu u Rapšachu. Leč hraniční usek nebyl k nám ňák přívětivý, tedy neopakovala se sice situace z minulé Třeboně, kdy se mi ztratila zaručená cesta a šlapali jsme i s koly na ramenou roštím. Pro změnu jsme tuhle cestu, doporučenou Havránkem, ne a nenacházeli a tak možná poněkud překvapivě vůbec nikomu nevadil návrh nabrat směr Staňkov a vtrhnout do Sumečka na dobré rybičky, které opravdu dobré byly: vokoun, sumec, ouhoř, candát aj. Kolařská sekce také na večer vesele nezmoženě dorazila.

To jsme měli zamluvenou hospůdku na Pláži Ostende, hrálo se tentokrát nikoli o 106, ale aspoň o 103333, jo.

V neděli se sv. Petr rozhodl, že bude pršet, ale naštěstí oběd v Rybářské baště už byl na suchu, rybičky aj voněly a ... bohužel nastal čas loučení.

Takže za rok ahoj......snad budu v pohodě.

Křemílek


V archivu jsou i fotky z dalších ročníků

0 komentářů

Uživatelské menu


Nevíte, jaké máte své heslo?

Z uložených fotek